31 Ekim 2010 Pazar

Artık Pino'yla Güzel

Belki tekrara düşmüş olacağım ama yine de yazayım. Çünkü gökten beklenmedik bir taş düştü ve bu taş takımın inanılmaz şekilde çehresini değiştirdi. Baros'u tattıktan sonra ondan kopması bizler adına çok acı verici. Adam sakatlıktan dönüyor ve harikalar yaratıyor. Çok kısa bir zaman sonrasında da yine sakatlanıyor. Bu süreçte ise takım inanılmaz şekilde sıkıntı çekiyor. Yani biz Hagi gibi bir inanılmaz futbolcuyu da yaşadık. Ama o olmadığında da bir şekilde yolumuza devam ettik. Hatta bugünlerde ise Arda olmadığında yine de yola devam edebiliyoruz. Çünkü alternatif var, kadro geniş. Baros'un ise alternatifi yoktu, o olmadığında ne yapacağımızı bilmiyoruz. Takım bir anda yüzde 60 güç kaybı yaşıyor. Yönetimde zaten bu konuda alternatif yaratmadığı için bu duruma çanak tutuyordu. Taa ki Hagi gelene ve ayağının tozuyla takım içerisinden iyi bir Baros alternatifi yaratana kadar.

Şimdi Pino'yu transfer edenler kral ilan edilebilir, haklı bir durum da. Biz Pino'yu Keita'nın yerine kanat oyuncusu diye aldığımızı düşünüyorduk ama bu adam bildiğin forvetmiş. Hatta çok da iyi bir forvetmiş. Biraz gol becerisi zayıf, tercih hataları da fazlasıyla var ama senin takımını ileride tutuyor, oldukça hızlı ve rakip savunmanın bütün dengesini bozuyor. Top tekniğinden ise hiç bahsetmiyorum bile. İşte biz Baros'a alternatif düşünüyorken o gökten indi. Şimdi ise Hagi, Baros ve Pino'yu yan yana kullanır mı sorusunu soruyoruz. Çok ileri de girip, Baros'un formayı kapmak adına artık iyi bir rakibi var diyebiliriz. Pino'nun bu performansı Galatasaray'ın büyük avantajı durumuna geçmiş durumda, umarım ilerleyen dönemde bu durum en iyi şekilde kullanılır. Pino da bu konuyla ilgili açıklama yapmış.

''Uzun zamandır forvet pozisyonunda oynamıyordum, ancak hocamız bana güvendi ve iki haftadır burada görev veriyor. İyi oynadığımı düşünüyorum. Bu hem benim için hem de takım için önemli. Zor bir maçtı. Bütün hafta 3 puan için çalıştık. İyi oldu. Bundan sonra da her gün çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız ve en iyi pozisyona ulaşmaya çalışacağız''

1 yorum:

  1. forvet olabilecek bütün becerilere sahip geliştirmesi gerekiyor tabii.

    http://sokakfutbolu.blogspot.com/2010/10/galatasaray-2-antalyaspor-1.html

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir