3 Ocak 2011 Pazartesi

Düşüncesi Bile Kötü

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye veya Fenerbahçe'den Galatasaray'a geçen futbolcular. Günümüzde daha da artmaya başladı sayıları ve artmaya da devam edecek. Türkiye profesyonelleştikçe artık eski düşünceler de yerini yeni düşüncelere bırakmaya başladı. Son zamanlarda ''bu adam rakip takımın futbolcusuydu, onu istemeyiz'' tarzında söylentiler pek oluşmuyor. Hatta bu ezeli iki rakip taraftarları ''şu futbolcuyu bizim takımda görmek isteriz'' tarzında düşüncelere bile dalıyor. Bu olayları zaten çoktan aşmalıydık ve aşıyoruz da.

Mesela, Caner Erkin'in Fenerbahçeli olduğunu bile bile Galatasaray forması giymesine fazla ses etmedik ve ona gelen eleştiriler hep futbolu üzerinden oldu. Hemen bir sezon sonra Fenerbahçe'ye gitti ve Fenerbahçeliler de onun için Galatasaray'ın adamıydı demedi.

Ama Emre Belözoğlu'nun gidişi canımızı acıttı. Ya da Arda Turan günün birinde Fenerbahçe forması giyse yine canımız yanacak. Aynı şekilde Fenerbahçe neferi diyebileceğimiz bir isim Galatasaray'a gelse Fenerbahçelilerin canı acır. Yine de bir zamandan sonra buna da alışır bünye diyebiliriz, alışıyor yani.

Fatih Akyel mevzusunda ise durum çok farklı. Kendisi Galatasaray altyapısından çıkmış, büyük başarılarda pay sahibi olmuş ve Avrupa'ya transferini gerçekleştirmiş bir isim. Sonra tutunamadı ve Fenerbahçe'ye geldi. Buraya kadar eyvallah, elbette üzüldüm Fenerbahçe'ye gidişine ama asıl mesela ondan sonra başladı. Bu futbolcunun hal ve hareketleri iki takım arasında geçiş yapan diğer isimlere hiç benzemiyordu.

Çıkıp bir yerde ''doğuştan Fenerbahçeliyim'' de demedi ama doğuştan Galatasaray düşmanıyım izlenimini yarattı. Bu da Fatih Akyel'in kariyerinde kilit nokta zaten. Fenerbahçe'den ayrıldığında Ergun Görsoy çok uğraştı onu geri almak için, Fatih Akyel de kırk takla atıyordu zaten, özür bile dilemeye hazırdı ama taraftar baskısı onu bünyeye kabul etmedi, sindiremedi. Sonra ise oradan oraya savrulmalar derken Tepecikspor'dan yol mapus damlarına kadar gitti.

O şike mevzusunda suçu var veya yok, bunu yargı bilir ve bizi de ilgilendirmez zaten ama Fatih Akyel'in futbolculuk döneminde sergilediği ruh hali ders olacak cinsten. Şike dosyasında Fatih Akyel ismi geçtiğinde insan şaşırmıyor bile, ''hadi canım bu adam yapmaz'' diyemiyorsun.

Şimdi ise canımı acıtan bir nokta var. Fatih Akyel, Berlin'deki bir turnuvada Galatasaray forması giyecekmiş. Ümit Davala, Erhan Önal, Osman Akyol, İlyas Tüfekçi, Fatih Akyel, Cüneyt Tanman, Evren Turhan, Okan Buruk gibi isimlerle de aynı kadroda yer alacak. Fatih Akyel'in yeniden formamızı giymesi canımı acıtan an olur, hiçbir sebeple Galatasaray'la ismi yakından uzaktan ilişkili olmamalı.

Bu iş FM'de favori takım kısmında Galatasaray yazmasına benzemiyor. Ben hiçbir sebeple bu adamın tekrar formamızı giymesini kendime yediremem, orada onca büyük yıldız varken neden Fatih Akyel?

Diğer isimlere göre genç diye mi, yoksa birşeylerin alıştırma evresi mi?

Fatih Akyel'i tekrar Galatasaray formasıyla görmek, aklınıza ilk ne getirir? Bunu da çok merak ediyorum.

5 yorum:

 1. Servet'in giymesinden pek farklı olmaz benim için.

  YanıtlaSil
 2. Fatih Akyel'in mevzusu tamamen bilinçsizce yaşatılan psikolojik bir intikam alma meselesi. Fatih Altaylı'ya inat fenere gitti, sonrasını hiç düşünmeden. Galatasaray'lı olmasa Almanya'daki salon turnuvasında neden GS forması giyerek sahaya çıksın ki? Ama yaptığı hata yenilir yutulur cinsten değil. Bu sebeple kimse onu affetmedi.

  ULU1905

  YanıtlaSil
 3. valla benim aklıma yepyeni yaratıcı küfürler gelir muhtemelen :)

  YanıtlaSil
 4. 2. resimdeki güiza mı? :)

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir