3 Ocak 2011 Pazartesi

Kaka'nın Dönüşü

Dünya Kupası, bir futbolcuyu yüceltmek adına en doğru adres. Mezardan bile futbolcuyu çıkarır ve iki maçta önemli bir piyasa yapar. Potansiyeli yüksek isimler ise bu kupa sayesinde zaten alır başını gider. Mesut Özil de bu isimlerin başında geliyor, Dünya Kupası'nın ona harika bir ufuk açtı ve Real Madrid'in olmazsa olmaz futbolcularından biri durumuna getirdi.

Ama bunda sadece Dünya Kupası'nın büyük rolü yok, Kaka'nın sakatlığının da payı büyük. Kaka'nın beklenmedik sakatlığı bir anda Mesut Özil'in önünü açtı ve o da bu şansı çok iyi değerlendirdi. Şu an gelinen nokta da, Kaka'nın Real Madrid'den ayrılabilme ihtimali. Çünkü Mesut'dan formayı alması çok zor bir ihtimal deniyor.

Düşünün artık, 1.5 sene önce Dünya'nın en pahalı üçüncü futbolcusu olarak transfer edilen bir isim kötü geçen bir sezon ve devamında gelen uzun sakatlığın sonucunda gözden düşmüş durumda. Yine de Mourinho'nun Kaka'yı bir şekilde dirilteceğini, kendine getireceğini düşünüyorum ama Mesut Özil'in elinden formayı almakta çok uzak bir ihtimal. Hadi Mesut'u da geçtim, Di Maria'dan da formayı kapmak inanılmaz zorlaştı.

65 milyon avro'luk Kaka, 238 gün sonra Getafe karşısında sahada olacak ve Mourinho'nun da bu futbolcuya ikinci yarıda şans vermesi bekleniyor. Bakalım Kaka ne durumda, sakatlık sürecini nasıl atlatmış ve ilerleyen dönem için ben buradayım mesajını verecek mi?

Aslında Real Madrid'in devre arası döneminde futbolcu almamasının diğer bir sebebi de Kaka'nın yeni bir transfermiş gibi takıma katılması olacak. İyi bir Kaka'yı da anlatmaya gerek yok, büyük fark yaratır. Jose Mourinho da Kaka'yı da bir şekilde sistemin içerisine dahil eder ama Kaka bu şansı iyi kullanamazsa da yolu Brezilya'ya kadar iner, kimde bu düşüşün önünde duramaz.

1 yorum:

  1. bence de kaka hırsıyla formayı kapar bu takımda ki kapamazsa bile intere filan transfer olur yine başarılı olur.karakteri de çok gelişmiş bir futbolcu olduğundan diğerleri gibi düşüş yaşayacağını sanmıyorum.aklıma şimdi acaba seneye barça kakayı alır mı sorusu geldi?olmaz tabi ama olsa ben sevinirim :)

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir