13 Ocak 2011 Perşembe

Futbolun Ağır Bastığı An

Milan, Ronaldinho ile yola devam etmek istiyordu aslında. Oynatmasan bile kulübende Ronaldinho gibi bir yıldız bulundurmak, taraftar açısından her zaman potansiyel bir heyecan kaynağıdır. Messi ve Ronaldo'lardan önce Ronaldinho'yu konuşuyorduk, onun bonservisine paha biçemiyorduk. Ne kadar düşüşte de olursa olsun Ronaldinho Ronaldinho'ydu.

Bunu bilen Milan ise Ronaldinho ile yeniden anlaşmak için elinden geleni yaptı ama o inanılmaz yıllık ücreti de karşılamanın bir yolu yoktu. Üstelik takım uzun bir aradan sonra iyi gidiyorken, İbrahimoviç ve Robinho derken yeni heyecanlar yakalamışken kozlar da Milan'ın elindeydi. Haliyle bu tablo da bize Ronaldinho'yu para canlısı biri olarak gösterir. Madem Milan olmadı, sür eşşeği Katar'a, ABD'ye dersin. En olmadı Türkiye, Rusya ya da Yunanistan.

Ronaldinho işte bu yüzden en sevdiğim futbolcu. Sadece sahada gösterdiği ilizyonla ilgili değil, saha dışında da adam olduğu için, önce futbol dediği için. Bugün Beckham ve Henry'nin pişmanlığını yaşamamayı peşin peşin kafaya koyduğu için. O ise ülkesine döndü, üstelik Milan'da kazandığı ücretin çok daha azına, yıllık sadece 1 milyon avro gibi bir rakama Flamengo'ya yani kutsal topraklarına geri döndü.

Şimdiki hedef ise kendini yeniden kanıtlayıp, Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda forma giyebilmek. Bunu da başaracaktır. Bakalım yeni Ronaldinho bizlere neler sunacak...

Ronaldinho'nun da Milan'dan ayrılmasına en çok Pato ve Robinho üzüldü. Oysa bu ikili formayı kapma konusunda en büyük rakipleriydi. Pato'nun Leonardo da ayrıldığında üzüldüğünü düşünüyorum ama şimdilerde bunu aklına bile getirmiyordur. Leonardo'nun Inter'e gidişi hakkında "Bu bir meslek ve Leonardo bir seçim yaptı. Buna saygı duyuyorum. Ben bu formayı haketmek ve kulübüm kalmamı istediği sürece burada oynamak istiyorum. Peki Inter'e gider miyim? Hayır, asla! Ben sadece Milan'ı istiyorum." dedi. Sizce günün birinde Pato'yu Inter forması altında görür müyüz, bence herşey fazlasıyla mümkün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir