29 Ocak 2011 Cumartesi

Sercan Yıldırım'ın Olası Ajax Transferi

Ajax'ın altyapısı ve transfer mantığı. Her zaman çok kaliteli futbolcuları altyapıdan çıkarmasını ve bu futbolcuları da çok büyük takımlara satmayı becerdiler. Bunun yanında da genç, potansiyel vaad eden isimleri de transfer edip, aldıkları ücretin çok daha fazlasına başka takımlara da pazarladılar. Suarez de bu isimlerden birisi. 20 yaşında 6.5 milyon avro'ya aldıkları bu futbolcuyu 25 milyon avro gibi bir rakama Liverpool'a sattılar.

Bu transferden kazançlı çıkan yine Ajax oldu, sonuçta gidenin yeri her zaman dolmuştur. Liverpool ise Torres'i Chelsea'nin büyük teklifine rağmen takımda tuttu ve Suarez'le de beraber iyi bir ikili yaratabilme düşüncesindeler. Bu sezon ise hedef gidebildiğin kadar ileri git. Eğer Dalglish takımda kalacaksa mutlaka eski Liverpool'a dönüş adına sağlam tohumları göreceğiz. Büyük ihtimalle de Suarez transferi bu tohumların başlangıcı olacaktır.

Transferin beni ilgilendiren yönü ise Ajax'ın Suarez'in yerini Sercan Yıldırım'la doldurmak istemesi. Eğer böyle birşey olursa bu Sercan Yıldırım için akıl almaz bir kazanç olacaktır. Üç büyüklerde oynayarak gelebileceği noktayla, Ajax formasıyla geleceği nokta çok farklı. İşte bu transfer gerçekleşirse o zaman Sercan Yıldırım'ın büyük potansiyelinden, kalitesi ortaya çıkar. İlerleyen yıllarda da {işler iyi giderse} Ajax'ın tabuları bir kere daha kendini gösterir ve Sercan'ı çok daha büyük bir takımda izlemiş oluruz.

Umarım Sercan Yıldırım üç büyüklere değil de, Ajax gibi bir takıma gider. Gerçekten Sercan'ın geleceği açısından bundan çok daha güzel bir yol yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir