20 Haziran 2023 Salı

Letonya ve Galler maçları bireysel çabalar


2'de 2 değerli. Galler'in Ermenistan'a kendi sahasında yenilmesi, senin de akabinde Galler'i yenmiş olman ile 2.'liği büyük oranda cebe attın. Galler burada kırıldı, toparlaması zor. 2.'lik de Avrupa Şampiyonası demek. İyi mi oynuyoruz, asla. Hoca ile alakalı sorun var mı, fazlasıyla hem de. Talihli ama Kuntz, makul bir dönemde geldi. Önce Uluslar Kupası'nda bulunduğumuz kategori, sonrasında da Avrupa Şampiyonası eleme grupları. Bu gruptan zaten çıkman gerekiyor, hem de güle oynaya. Gülüyoruz diyemem, iyi oynadığımızı düşünmüyorum. Letonya ve Galler maçları bireysel çabalardı. Letonya karşısında bence kazanmayı hak etmedik. Galler karşısında da, 10 kişilik rakip karşısında çok zorlandık. 2. yarıdaki Barış Alper Yılmaz çabası, Arda Güler / Umut Nayır hamleleriyle maçı çevirdik. Rakibi o kadar açamadık ki, sadece kenar ortalarına kaldık. Umut Nayır, bu tarz oyunda koz işte. Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu soldan sağa geçince, takımın da oyunu değişti. 2 isim de yerini buldu ve sağ kenardan, rakip ceza sahasını daha iyi beslediler. Arda Güler'le de topa hakim oldun, biraz daha ince işler deneyip, fişi çektin. Sahaya çıkan 11'e baktığımda sorun görmemiştim aslında. Bazı performanslar düşük kalıyor, bu da seni hücumda kilitliyor. Barış Alper Yılmaz'ı sırtı dönük değil, yüzü dönük oynatırsan forvet katkısı alırsın. Orta sahanın merkezinden de bana göre hücum katkısı alamadık. Şansımız, Galler'in düşüş dönemine denk gelmek. Değişiyorlar, yeni bir formasyon deniyorlar. Daha rahat kazanabilmek gerekiyordu. Biraz da forvetsizlik bizi etkiliyor. Umut Nayır'ı eleştirdim de, şu 2 maçta gösterdiği çaba yine de takdir edilesi. 

4 yorum:

 1. Kuntz net kotu hoca. Ferdi ve Kerem 5 maçtır üst üste biniyor ve birbirlerini bozuyorlar. İkisinin de olayı ice kat etmek. Ferdi sag bekte çok daha etkili. Cengiz'in bu takımda isi yok, ama oyundan bile cikmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ferdi Kadıoğlu, sol bekte kısıtlanıyor bir de. Sağ beke geçince yükseliyor. Kazımcan Karataş sol bek, Ferdi Kadıoğlu sağ bek olmalıydı bu maçlarda. Zeki Çelik var diye oynamak zorunda değil, katkı vermiyor.

   Sil
 2. Barış gs ve milli maçlarda şunu net gösterdi. Kontraatak oyununda hücumun her tarafında sağ sol kanat 2.forvet ve forvet olarak her yerde verimli ama kapalı savunmalara hücum ederken sadece sağ kanatta verimli bunu defalarca gösterdi ve okan hocada ya fişi çekeceği zaman skor alınca rakip arkadına sarkması için 2.forvet yada dengeli oyunda sadece sağ kanat kullandı. Dünkü maçta en iyi periyodu sağ kanattayken bir önceki milli maçtada ayni şekilde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapalı savunmalara karşı da iyi artık. Sivasspor kapanırken, onu forvet oynatarak maçı aldın mesela.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir