15 Temmuz 2023 Cumartesi

Halil Dervişoğlu Galatasaray'da


Beşiktaş'ın gündemine geldi, görüştüler, belli bir noktaya geldiler. Sonrasında belli ki ücretinde indirim istediler, futbolcu buna yanaşmadı. Türkiye söz konusu olunca, Galatasaray zaten odak noktası. Sonrasında Galatasaray devreye girdi ve transfer sürecine dahil oldu. Galatasaray'a daha yakın diye düşünürken, Beşiktaşlı muhabirlerin hepsi "transfer bitti" tarzında konuşmaya başladı. Gece rüzgarın değişti, gün içinde de futbolcu Galatasaray'a transfer oldu.

İşin hikayesi de şu. Beşiktaş, Galatasaray devreye girince, indirimi geri alarak, önerdikleri ilk fiyattan anlaşmayı sağlıyor. O ana kadar da bu transferde ısrarcı olduğumuzu düşünmüyorum. Bir fiyat önerilmiştir, üzerine çıkmayız denilmiştir. Dün gece ise ilk kez bu transferi gerçek anlamda istiyoruz denilince, futbolcunun tercihi net oluyor. Galatasaray söz konusu iken, farklı bir tercihte bulunmamasından daha doğal ne var?

2. kiralık döneminde, Fenerbahçe ile transfer yarışı vardı. Futbolcu yine bizi tercih etmişti. İlk kiralık döneminde potansiyel göstermiş, bence başarılı olmuştu. Şampiyonluğun son virajı galibiyet serisi yakalarken, onun ve Kerem Aktürkoğlu'nun ciddi payı vardı. Her 2 isim birbiriyle de iyi anlaşılıyor, ilk çıkışlarını yapıyorlardı. 2. kiralık dönemi ise çoğu futbolcumuz gibi o da kayboldu. İlk etapta katkı verdiği anlar var da, doğru kullanım gelmedi. Forvetler arası sık rotasyon vardı ve bence tek forvet oynayacak isim de değil.

Oyun kurucu özellikleri daha ön planda. Sevmeyeni çok, bunu anlayabiliyorum. Seveni, potansiyeline inananı da çok ama. Buradaki güvence de Okan Hoca. Forvet kullanım kılavuzu elinde, futbolcuya nasıl dokunacağını en iyi o biliyor. Tam bir 2. forvet ya da forvet arkası. Top sürme ve dripling özelliği üst düzey. Fizik olarak çok güçlü olmasa da, topla dripling halindeyken onu durdurmak zor. Rakip eksiltir, az da olsa şutu vardır ama bitiriciliği kötü. Bu gelişmeli. Hepsinin ötesinde ise istikrar kazanmalı. Biraz daha istemeli. İnsanlar o mücadeleyi görmediği için de eleştiriyor. Bu iyi yapı içerisinde gelişim sağlayacağına inanıyorum. 

Hayırlı olmasını dileyelim. 8+3 içerisinde opsiyondur, potansiyel yerli. Bonservisiyle gelmesi de güzel. Kiralık transferleri, özellikle de genç futbolcu açısından sevmiyorum. Yarınını bilmeden, geleceği karanlık şekilde görmenin de gelişim üzerinde negatif etkisi olabiliyor. Şimdi tam anlamıyla buraya odaklanacak ve iyi isimler arasında oynayacak. Halil Dervişoğlu'nın güçlü bir altyapısı var. Oyun zekası olduğunu da önceki kiralık dönemlerinde görmüştük. Geçen sezonu hemen hemen kayıp geçmesi, bugün için transferi makul kıldı. Al, dene, tutturursan ne ala. Böyle bir transfer. Bu arada, sırf Beşiktaşlıların isyanı dahi bu transferi keyifli kılacak.

12 yorum:

 1. Valla icardi çok iyi bir partner kazandı uyum sağlanırsa muazzam bir iş olur diye düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaratıcılık gereken anlarda, Halil Dervişoğlu katkı verir.

   Sil
 2. (Emre)
  Sonunda. Hep inandim hep istedim. Bu kadro icinde cok iyi is yapar diye de yazmistim bu kadro kuruldugunda. Halil'in oyun tarzi oynadigimiz oyuna cok uygun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi bir kadro içine giriyor. Yeteneği daha ön plana çıkacaktır.

   Sil
 3. Okan Hoca şuta degil de asist yapmaya ikna edebilirse ligin en iyi bitiricisiyle tozu dumana katarlar zira Halil bizdeyken mukemmel toplar getiriyor ama sacma sapan sekilde bitiremiyordu, kendi getirip pas verirse cok can yakar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Halil Dervişoğlu da asiste daha yatkın bence.

   Sil
 4. Söylenene göre Erden Timur dün geç saatlerde Halil'in Babası ile görüşüp BJK'ye resmi imzayı engelleyip iletişimi kestirtiyor. 4 yıllık anlaşmaya varılıyor. Sabah Sağlık kontrolüne beklenen Halil'e kimse ulaşamayınca durum farkediliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müthiş bir operasyon bu. Yıllarca kimlere, neleri kaptırdık da bugün laf verdik ağızlara.

   Sil
 5. Halil kötü oyuncu değil. İngiltere fizik güce dayalı oyun oynanan lig.Halil teknik kapasitesi çok yüksek ama fizik olarak henüz iyi değil. Barış ve Halil 'in Icardi'yi yedekleme muhtemel.Yabancı santrafor alınmayabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İngiltere'de hiç olmadı, olmayabilir. Olmadığı için sana düşüyor zaten :)

   Sil
 6. Icardi ona da çok attıracak. Bu potansiyel bu maliyetle geldi, çok büyük iş

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir