24 Eylül 2023 Pazar

Öyle bir an gelecekti ki, Abdülkerim Bardakcı sol bekte oynayacaktı


Öyle bir an gelecekti ki, Abdülkerim Bardakcı sol bekte oynayacaktı. Oynayabileceğini biliyordum. Teknik ve pas kapasitesi, oyun aklı buna elveriyor çünkü. Stoper haliyle dahi asist katkısı verirken, sol bekte bunu fazlasıyla yapar. Stoper özelliğinden yola çıkıp, arkada asla çakılı kalmaz. Abdülkerim Bardakcı sol beke geçtiği gibi, Dennis'i önüne attı Çağdaş Atan. Dennis'in etkisini göremedik. Sonra Serdar Gürler oraya kaydı, başka hamleler de geldi. Hiçbirine geçilmedi. Ağır olması da handikap yaratmadı yani. Hakan Balta da ağır bir futbolcuydu, yıllarca istikrarlı şekilde sol bek oynadı. Hücumu bu kadar iyi değildi ve çok fazla orayı zorlamazdı. İstikrarlı bir futbolcuydu. Abdülkerim Bardakcı "artık sol bek" demiyorum tabi, sadece alternatif olacağını gördük. Kazımcan Karataş'ın sakatlığına bağlı, oranın en önemli alternatifi oldu. Hatta +3 yerli ayarlamalarında da ciddi avantaj. Kaan Ayhan'ı stopere atabileceğiz bu sayede. Davinson Sanchez'in etkisiyle birlikte, Kaan Ayhan da net bir stoper alternatifidir. "İhtiyaç halinde camı kırınız" tadında takılıyor. Kuntz, sol beke Cenk Özkaçar'ı devşirmeye kalktı ve hücum / savunma dengesini çöpe attı. Abdülkerim Bardakcı gibi bir isim elinde, düşünmedi bile. Stoperde düşünmemesini geçtim hadi, o an ihtiyacın var ve illa birini devşireceksen opsiyon işte. O tarafta da büyük bir haksızlığa uğradı. Çok büyük yerli. 11 yabancılı düzende dahi oynar. O derece muadili yok..

4 yorum:

 1. oliveira'nin direkten dönen topunda çok iyi iş çıkardı. attığı o fake müthişti. açtığı orta da müthişti. beklerimiz öyle bi orta kesemiyor. öyle bi ortayi en son ergün penbe açıyordu o kadife ayağıyla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen sezon Ümraniyespor maçında Icardi'ye attırdığı kafa efsaneydi.

   Sil
 2. Abdulkerim 'in kariyeri film olur. Konyaspor yıllarca alt liglere kiralık olarak göndermiş. Demekki potansiyelini bildiklerinden satış yapmamışlar. Topla ilişkisi çok üst düzey. Solbekte oynar santraforda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orada menajer oyunları da döndü. Sürekli önüne biri alındı, o kiralık gitti. Alt liglerde oynadığı takımlarda da çok sevilir.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir