8 Eylül 2023 Cuma

Türkiye 1-1 Ermenistan, Kuntz ile bir arpa boyu yol kat edilemiyor


İlk yarıdaki oyunu beğenenler olabilir, ben beğenmedim. Sadece Kerem Aktürkoğlu ve Hakan Çalhanoğlu üzerinden dönmeye çalışan bir hücum. Kerem Aktürkoğlu'nun 2 kilit pası var, Barış Alper Yılmaz maalesef kötü bitirdi. Icardi alışkanlığı, 2 futbolcu üzerinde olumlu etki etti de, bitirebilmek lazım. Hakan Çalhanoğlu da tüm maç hücumu organize etmeye başladı, müthiş bir "regista" performansıydı. 2 oyuncuyla bu kadar hücum edebiliyorsunuz işte. Ermenistan ne kadar flaş takım olursa olsun. Seviye farkı var ve kendi sahandasın. Hareketlenmek için 1-0 geriye düşmeyi beklemezsin.

Cenk Özkaçar'ı sol bek başlatıyorsun. Hem oradan atak yapamadığın gibi, olmadık bir hatayla da golü yiyorsun. Kazımcan Karataş elindeki tek orjin sol bek, kadroda bile yok. Kapanan rakibe karşı, Barış Alper Yılmaz'ı forvet başlatmak da bence hata. Bertuğ Yıldırım'ı gördük işte. Hem hareketli, hem de pivot özelliği gösterebiliyor. Zaten o oyuna girdikten sonra, oynamaya çalıştığın kaos oyununun biraz anlamı oldu. Top tutabilmeye başladın çünkü. Bertuğ Yıldırım'dan önceki tercihin Halil Dervişoğlu. Hem de 9 numaraya. Bu şekilde mi gol atacaktık?

Cengiz Ünder maçı tamamladı, Mert Müldür ezildi durdu. Zeki Çelik, ilk yarıda çok zorladı ama o da bitirme anında yok. Sol beke Onur Bulut'u alıyorsun, en azından çabaladı diyorsun. Orkun Kökçü'leri konuşmuyorum, 0 sorumluluk. İsmail Yüksek klasik 6, yetersiz. Bu maçta niye 4-3-3 onu da bilmiyorum. Yapıyı kısır tutan Kuntz maalesef. Bu maçta kontrol demezsin, biraz takımın iplerini salar ve seviyene güvenirsin. Çıkardığın 11 yanlış, kenar hamlelerin daha da yanlış. 1-0 geridesin, 1-1'e razı havayı yaratan sensin. 1-1'i buluyorsun, uzatmaları da felaket oynuyoruz.

Bu takım bir arpa boyu yol kat etmiyor yani. Kuntz'un şansı olabilecek en rahat fikstürlerin içine düşmesi. Dünya Kupası elemelerinde Portekiz'i çektik, elenmeye kimse bir şey diyemedi. Uluslar Kupası'nda rahat grup, Avrupa Şampiyonası'na zaten katılmayanı dövüyorlar ki, orada dahi işini zora sokuyorsun. Hangi maçı iyi oynadık hatırlamıyorum. Sürekli bir gerilim. Yerli antrenörler "adalet" üzerinden eleştirilir, Kuntz hepsinden beter. Şunu kazandı diyeceğim hiçbir futbolcu da yok. Geriye ne kaldı, bu adam sana ne veriyor? Milli Takım, bu oyundan fazlasını vaat ediyor, o kadar kötü durumda değil. Olmamalı.

4 yorum:

 1. masaya yumruk vurmasını bilen hamit efendi bi çözüm bulsun. milli takımı bu hale getiren odur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da gitmeli. O ayrılmadan asıl bir şey değişmeyecek.

   Sil
 2. halil dervişoğlu ve barış alper yılmaz her idmandan sonra icardi abilerine bir on dakika bize son vuruş ve bitiricilik öğretsene abi diye peşinden ayrılmasalar bugün bambaşka şeyler konuşuyorduk..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Barış Alper Yılmaz, her geçen zaman üzerine koyuyor. Halil Dervişoğlu, yeni yeni Icardi ile oynayacak :)

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir