30 Ekim 2023 Pazartesi

Bahsettiğim transferler de asla ismi olan, iddialı futbolcular olmamalı


Bazı yeni transferlerin performans düşüklüğü kaynaklı, ayrılan bazı isimler takımda kalsa daha iyi mi olurdu diye soruluyor. Berkan Kutlu ve Yunus Akgün kaynaklı daha önce yazmıştım. Her 2'si de bu rotasyon içerisinde değerliydi ve şu noktada aranıyorlar. Yunus Akgün'ün Şampiyonlar Ligi kadrosunda yer alacak olması avantajındı. Berkan Kutlu'yu da kenardan getirip, takıma enerji sağlardın. Mevcut yapının en önemli ihtiyaçlarından biri.

Kerem Demirbay'dan hala yeterli katkıyı alamadın. Profil büyük de, bunun altını doldurmadı. Ndombele'yi konuşmaya dahi gerek yok. Kaan Ayhan aradan çıktı da, net bir opsiyon kazandın. Enerji tarafında ise alternatif ihtiyacın var. Berkan Kutlu'nun geçen sezon verdiği katkı ortada. Yeri geldi, Torreira ile birlikte orta sahayı oluşturdu. Yeri geldi Torreira yerine de oynadı. Bugün ise böyle bir opsiyonun yok.

Midtsjö için de geçerli bu söylediğim. O da kenardan getirebileceğin bir enerjiydi. Geçen sezon beklentiyi tam anlamıyla karşılamamış olsa da, kritik anlarda sahneye çıktığı anlar mevcut. Bu enerjiden de mahrumsun bugün. Ndombele ile büyük ihtimalle yolları ayıracaksın. Kerem Demirbay ve Oliveira gibi isimleri de yükseltmek zorundasın. Eyüp Aydın var bir de, o da kazanılsa transfer konuşulmayacak.

Angelino'nun yetersiz performansı kaynaklı Dubois konusu var bir de. Sağ bekti de, sol bekte birçok maçı var. İyi de oynadığı maçlar hem de. Angelino niye transfer edildi demem, profil olarak gerçekten büyük. Savunması neyse de, hücum tarafında neden katkı veremediğini bilmiyoruz. Haliyle de Dubois kalsa en azından kanadını savunurdu noktasındayız. Ocak ayında sol bek işi de çözüme kavuşmalı ve bu bahsettiğim transferler de asla ismi olan, iddialı futbolcular olmamalı.

10 yorum:

 1. gironanın veronanın en iyi 3-4 oyuncusunu alsınlar işte city den real den pahalı yedekler getirmeye gerek yok..isim de verebilirim..ispanyol takimının merkez orta saha ve forvetini,ve italyan takımının iki türk oyuncusu..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes isim verir. Herkes görüyordur bu isimleri.

   Sil
 2. bu sezon gelenler gidenleri arattı. berkan ve midstjö , net olarak ndombele ve demirbay'ın önünde. dubois, angelino ile kıyaslanamaz bile. gomis>bakambu. zaniolo ve yunus gibi isimler de tete ve zaha'nın önünde. yani sadece sanchez ve ziyech memnunum şahsen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayrılan alternatif isimler için katılıyorum yorumuna. Tete için değil ama :)

   Sil
 3. Sanchez dışındakiler hayal kırıklığı malesef bütün bunlar yerine sadece fred ve symanski yeterliymis malesef alamadık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Limit yoktu o dönem, bonservislerini vermek imkansızdı.

   Sil
 4. Yunus son maçlarda kadroya dahi giremiyor. Berkan ise sürekli yedek ve az süre alıyor. Devre arası gelseler yine de iyi olur. Hamle olarak kullanabiliriz. Sanchez ve Zaha dışında yeni transferler olmadı maalesef. Transfer yapmak kumar gibi.Bazen tutuyor bazen tutmuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelemezler maalesef :( Kalsalardı direkt keşke. Taraftar algısı bitiriyor bu futbolcuları.

   Sil
 5. Bonservis kimseye boşuna verilmiyor. Sanchez'e neden 9 milyon verildiği sahada gösteriyor. Aynı şekilde Fred ve Şimanski de. Bir de ya tutarsa diye alınan bir sürü oyuncumuz var.. Maalesef bu sefer karavana attık. bu kadroyu ciddi şekilde boşaltıp biraz boey gibi oyuncular almak lazım bence.
  Kerem Demirbay, Halil, Bakambu, Ndombele, Angelinho, Sergio, Ziyech, Zaha... acayip bir maaş ödüyoruz ama aldığımız katkı çok az. Berkan, Yunus gibi oyuncular çok çok çok daha az paralara bunların hepsinden daha çok katkı verirdi. Futbolcu satmayı bir gün öğrenirsek biz de iyi oyuncular alırız inşallah diyelim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Limit olsa, eminim ki yaz aylarında daha net adım atar, birçok isim için bonservis verirdik.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir