6 Ekim 2023 Cuma

Zaha'ya dönünce, yüzde 50'siyle dahi böyle bir deplasmanda farkını ortaya koyuyor


Gökhan Zan'ın unutulmaz "biz Şampiyonlar Ligi takımıyız" tiradı vardı. Zaha'nın maç sonu yapmış olduğu açıklamalar da buna benzer. Şampiyonlar Ligi büyük bir vitrindir ve her futbolcu burada yer almak ister. Şampiyonlar Ligi avantajını elinde tutman, transfer yarışlarında seni öne atar. En son ne zaman Şampiyonlar Ligi'nde oynadığını hatırlamayan ve yaz dönemi transferde çalım yiyenler, bu transferlerin "çalım" olmadığını kanıtlayayım derken, türlü şekillere girdiler. Galatasaray'dan ayrılan futbolcular üzerinden çıkarım yapmaya çalışanlar vardı. Zaha gerekli cevabı vermiştir diye umuyorum. Almak isteyen cevabı aldı çünkü. Şampiyonlar Ligi takımıyız derken de, bunun altını doldurmak çok önemli. İyi ve iddialı bir kadro kuruldu. Manchester United tarzı bir takıma karşı alınacak galibiyete de ihtiyacımız vardı. Üstelik bu galibiyet deplasmanda geldi. Kopenhag maçı sonrası moraller bozukken, Manchester United karşısında gelen galibiyetle birlikte ilk 2 hesapları harlandı. Takımın gelişimi ve katılacak yeni isimleri düşününce, ilerisi adına umut vaat ediliyor. Zaha'ya dönünce, yüzde 50'siyle dahi böyle bir deplasmanda farkını ortaya koyuyor. Attığı gol, takımın kafadan kırılmamasına sebepti. Zaten iyi bildiği ve etkili olduğu bir rakip. Açıklamalarına bakınca da duyduğu aidiyeti görüyoruz. Diğer yıldız isimlerde gördüğümüz gibi.

6 yorum:

 1. Zaha için çok birşey söylemeye gerek yok onu üst düzey oyunculardan ayıran tek sorunu aidiyet duygusu. Yoksa Crystal Palace dan 5 sene evvel ayrılma fırsatı da vardı. Onu isteyen takımlar da öyle kalburüstü takımlar değildi en iyi takımlardı. Pandemi girmemiş olsa zaten belki de Zahayı rakip olarak izleyecektik. Milli ara tam zamanında geldi diye düşünüyorum. Hemen akabinde de Derbi maç olması çok daha iyi. Beşiktaş maçı tarihi skor olabilir gibi geliyor bana geçen yıl Başakşehire olan bu sene Beşiktaş’a olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok profesyonel, tam bir Avrupalı gibi. Aidiyet duygusuyla da burada çok katkılı olacak.

   Sil
 2. Zaha taraftar ile Icardi gibi bağ kurarsa 3-4 sene müthiş oynar. Değerini bilmek gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saha dışında da iyi anlaşmaya başladılar. Bu birliktelik bizi bambaşka noktaya taşır.

   Sil
 3. Abi senin tercihin hangisi 3. olup UEFA kupasını almayı zorlamak mı yoksa 2. olup UCL'de gidebildiğimiz kadar gitmek mi ? Mevcut kadroya hangisi yakışır ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mümkün olan en iyisi tabi. 2. olmak, sonrasında elenmek. Niye CL'den ödün vereyim.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir