6 Ekim 2023 Cuma

En azından bunu başarmaya en yakın Türk teknik direktör diyebilirim


Fatih Hoca, Galatasaray'ın "yaşayan" en büyük değeri. Bunu da zaten kimse inkar etmemeli. İşin bir diğer boyutu, Galatasaray'ın yeni değerler yaratması gerekliliği. Fatih Hoca da belli bir yaşa geldi, her zor zamanda ona dönmek de günü kurtaracak hamle. Bu işin de bir noktada sonu var. Teknik direktör tarafında yeni değerler yaratmak ve geleceği kurgulamak önemli. Okan Hoca'dan yana da beklentimiz vardı. En azından benim vardı. Twitter/X'te geçen önüme düştü, Okan Hoca'nın Galatasaray'la alakalı "günün birinde teknik direktörümüz olacaktır" mesajını ilk ben yazmışım.

Bu konuda sıracılığa inanırım çünkü. Günün birinde fırsat ona gelecekti ve geldi. Okan Hoca da bu fırsatı iyi değerlendirdi. Galatasaray'a gelişi de tam anlamıyla bir hak ediş öyküsüdür. Hemen hemen tüm çalıştırdığı takımlara seviye atlattı, yeri geldi azdan çok alabildi. Akhisarspor'a kazandırdığı Türkiye Kupası, Başakşehir'e kazandırdığı lig şampiyonluğu var. Başakşehir'le önce Avrupa Ligi, devamında da Şampiyonlar Ligi'nde başarılı oldu. Avrupa'da da kendini gösterdi. Galatasaray'la da önemli bir geçmişi var. Tam anlamıyla mükemmel bir uyum yani.

Galatasaray'a mükemmel bir şampiyonluk kazandırdı. Futboldan herkes memnun, derbilerde çok büyük performanslar. Kusursuz bir yıldız yönetimi. Şampiyonlar Ligi'nde de iyi ve doğru futbol, Manchester United deplasmanında gelen galibiyet. Bu galibiyet de tam anlamıyla taktik ve mücadele ürünü. Her dokunuş o kadar önemliydi ki. Mücadelede ve tempoda geride kalmamışsın. İşin hücum yanı da aynı şekilde. Yapabileceğin her şeyi yapıp kazanıyorsun. Önünde Bayern Münih maçı var, neden olmasın diyorsun. 

Orhan Uluca'nın söylediği doğru bir şey var. Okan Hoca artık A plus bir teknik adam. Türkiye'nin en büyüklerinin yanına yazabiliriz. İsmail Kartal'ı oraya koymayınca Fenerbahçeliler alınmış da, burada şampiyon olmak mesele değil. Avrupa'da yaptıklarınla burada yer alırsın. Şöyle düşünün. Okan Hoca'nın önü de açık. Bu başarıyla devam etse, yarın x dev Avrupa kulübü teklif yapsa şaşırır mıyız? Özellikle de İtalya'dan bir kulüp. Fatih Hoca'nın başardığını, günün birinde Okan Hoca da başaracaktır. En azından bunu başarmaya en yakın Türk teknik direktör diyebilirim.

Fatih Hoca'nın Fiorentina'ya, devamında da Milan'a gidişi büyük olaydı. 2. bir Türk teknik direktör bunu başaramadı ve Okan Hoca'ya kadar da kimse bunu başarabilir dedirtmedi bile. Keşke birçok teknik direktörümüz bu seviyelere gelse, Avrupa'nın çeşitli liglerinde iş bulabilseler. Başımızda çok değerli, geleceğimize şekil verecek bir teknik direktör var. Uzun yıllarımızı bu sayede kurtardık diyebilirim. Alttan da Arda Turan gibi teknik adamlar umarım bu seviyelere gelirler. Fatih Hoca üzerinden, Okan Hoca'yı beğenmeyenler, her fırsatta bir şeyler demeye çalışanlar var. Yapmayın bunu.

6 yorum:

 1. Okan hoca gelinebilecek en doğru zamanda geldi. Fatih Terim'den sonra neden Okan Buruk yerine Torrent geldi diye çok yangın yaptık ama şimdi görüyoruz ki en doğrusu bu olmuş. Burak Elmas yönetiminde o enkaz takımla Okan hoca harcanmamış oldu. Direkt yeni sezona yepyeni bir takımla giriş yaparak başladı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O doğru. Zamansız gelse belki Okan Hoca'yı da kaybederdik.

   Sil
 2. Acaba Galatasaray, Ferguson sonrası Manchester'a döner mi diyorduk Fatih Terim bırakınca ama öyle bir sorunumuz olmayacak gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
 3. Bu bir bayrak yarısıdır. Fatih Hoca artık inzivaya çekilip yerini Okan Hoca 'ya bıraktı. Okan Hoca yabancı dil bilgisi ile Avrupa 'ya rahat gider.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir