19 Ekim 2023 Perşembe

Metehan Baltacı'yı Eyüpspor'a kiralarken kafamız rahattı


Eyüpspor, kendi liginde güçlü bir takım. Arda Turan gibi potansiyel vaat eden bir teknik direktörleri var ve ortaya "vizyon" koymaya çalışıyorlar. Böyle bir takımın içinde, gelecek vaat eden bir futbolcunun yer alması önemli. Doğru kiralama böyle bir şey. Metehan Baltacı'yı Eyüpspor'a kiralarken kafamız rahattı. Arda Turan'ın onu oynatacağını ve geliştireceğini biliyorduk. Geçen 8 maça bakınca da, 5 maçta 90 dakika sahadaydı. İlk 2 maçta kenardan geldi, bir maçta da 45 dakika sahada kaldı. Oynamaya devam edecek, performansı üzerine koymaya devam ediyor. Metehan Baltacı'nın genel olarak kiralık süreçleri iyi geçiyor aslında. İskenderunspor dönüşü, Galatasaray A takımında yer aldı. Geçen sezonun yarısında Manisa FK'daydı ve ağırlıklı olarak sahadaydı. Şimdi de Eyüpspor ile şampiyonluğa yürüyor. Emin Bayram ve Metehan Baltacı üzerinde duruyorum. Altyapından yetişmiş önemli potansiyeller. En azından alternatif olacak isimleri dışarıdan transfer etmeyelim diyoruz ya, bu futbolcular o rotasyonun parçaları olacak. Hatta istenilen noktaya gelirlerse, olası ayrılıkların da yerini doldurabilirler.  Metehan Baltacı yer yer 6 numara gibi de oynayabiliyor. Bu joker özelliği de onun artısı. Kaan Ayhan'ı izliyoruz, Metehan Baltacı da o özelliği ile geliyor. Ali Yeşilyurt var altta, onun da geleceği parlak. Stoper rotasyonu için kafamız rahat yani. Yeter ki bu genç futbolculara şans veremiyorsak doğru takımlara kiralayalım ve gelişimleri devam etsin.

4 yorum:

 1. Hamza Akman 'da benzer şekilde kiralansa çok iyi olacaktı. 8 numarada ülkede ender bulunan bir yetenek. Müthiş dripling özelliği var.Bu arada Metehan ile Emin 2-3 yıl sonraki stoper ikilimiz olursa şaşırmam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum. Dripling özelliği, topla dikine çıkışları kıymetli. Oynayabileceği bir takım bulmalı.

   Sil
 2. Keşke Ali Turap da Eyüp'e gitseydi, Boey olduğu sürece. Metehan'ı da mesela övüyor çok izleyenler, ama bir yandan da yerine aday olduğu isim Davinson Sanchez.. Çıta çok yükseldi, umarım altyapidan çıkan oyuncu seviyesi de karşılık gelecek şekilde yükselir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her gidenin de oynama garantisi yok ama. Kiralayacak kulüp de ihtiyacı dahilinde hareket ediyor sonuçta.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir