31 Mayıs 2010 Pazartesi

Vassell'in Vedası

Vassell'in Ankaragücü'ne transferi, sezon başında bu takımın vizyonunu ortaya koymuştu aslında. 100. yıllarında şampiyonluk hedefini koymuşlar, Gökçekler daha konuşulmuyor falan derken Ankaragücü'nü takip etmek için çok heyecanlanıyordum. Bir de transferde Maniche, Sol Campbell isimleri falan konuşulurken iyi bir yoldaydılar diyebilirim. Ama Gökçeklerin olaya el atması, yaşanan kargaşalar falan derken sürekli arada kalan Vassell oldu ve adam blogunda resmen roman yazdı. Sanırsınız esir kampına düşmüş ya da Guantanamo'da falan yatıyor. Sonrası ise malum. Bu ruh haline soktukları futbolcudan istedikleri verimi alamadılar, sakatlıklar falan geldi, 50 kişilik kadro arasında bir kaos ortamı falan derken, Vassell'in ayakları iyice geriye doğru gitti ve en son olarak sözleşmesini tek taraflı fesh ederek, Ankaragücü macerasını bitirmiş oldu.

Aslında bu adamı Ankaragücü değil de büyük takımlarımızdan birisi transfer etseydi, yine müthiş bir transfer derdim. Çünkü sözleşmesi bitmiş, en son oynadığı takım Manchester City, yaşı 29 falan derken hala iyi bir takımda, maksimum faydayı verecek bir futbolcuydu. Olmadı Premier Lig'de kalırdı ve her türlü forma şansını da yakalardı. Nasıl ikna ettiler, neler yaşandı bilmiyorum ama Vassell'i Ankaragücü'ne getirmek büyük bir iş oldu. Yaşı 33'lere gelse, son yılları Geremi misali göçebe geçse neyse diyeceğim ama sezon başı ortaya koyulan Vassell vizyonu ancak bu şekilde bitirilebilirdi.

Bir de 7 aydır parasını alamaması durumu oluştu ve bunun üzerine sözleşme tek taraflı fesh oldu. Şimdi işin Fifa ve TFF boyutları da olacak ve Vassell her türlü parasını alacaktır. Bu da Ankaragücü'nün bugüne kadar yediği en büyük vurgunlardan birisi olmalı. Tabii Gökçekler yine çıkıp açıklamalar falan yapar ama sezon başında yaşanan Hikmet Karaman sendromunun aynısı yaşanacaktır. Bu arada futbolcunun da avukatının Cem Papila olması ilginç. Hakemliğin ardından kendi mesleğine geri dönmüş ama yine de futboldan kopamıyor diyebiliriz. Sonuç olarak Vassell'i Türkiye'de doğru dürüst izleyemediğim için üzgünüm. Vassell için iyi şeyler düşünüyordum, hala da düşünüyorum ama yanlış takımda, yanlış ortamın içinde O da Geldi Geçti tadında bir veda hikayesi izledik.

1 yorum:

  1. Vassell'in blogunu daha önce incelemiştim uzunca. Anladıgım kadarıyla cok alçakgönüllü ve Ankaragücü taraftarını gerçekten sevmiş. Kulübe zarar verecek açıklamalar kesinlikle yapmayacam demişti birkaç yazısında (her ne kadar haketsede yönetim ve Gökcekler). Geçen yılın sonlarında gece yarısı otelden atılması tam skandaldı ve buna ragmen sesini çıkarmadı hic. Suan Bursaspor'a ilaç olurdu aslında ama burda top oynamaz daha. Yanlış zamanda yanlış yerde oldu kısaca bu adam. Umarım yeni takımında mutlu olur.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir