17 Ağustos 2010 Salı

Milan, Ronaldinho ve Biraz da Diego

Milan, her sezona bir adım daha geriye giderek giriyor. Şu sıralar yine yaşlanmakla meşguller ve bu sezonun diğer sezonlardan farklı transfer yapamamaları oldu. Milan'ın kurtuluşu takımı gençleştirmekten geçiyor ama Milan ismini yukarıda tutarak bu gençleştirme operasyonuna girişmek imkansız gibi. Çünkü Manchester City misali bol kepçeden harcayacakları paralar yok ve alabilecekleri genç futbolcularla da kaç senelerini feda ederler bilemiyorum. Ayrıca Milan taraftarı da bu durumu nasıl kabullenir. Şu sıralar Milan için düşündüğüm tek şey, bir Arap veya başka bir zengin Milan'ı satın alsa da transfer nasıl yapılıyormuş gösterse. Gidişat o yönde, Milan'ın kurtuluşu ancak böyle olur. Yoksa gelecek sezonda da Inzaghi 38 yaşına giriyor ve hala Milan'da, yürü be ne topçuymuş şeklinde söylemlerde bulunuruz.

Bu yaşlı kadrodan da, 30 yaşına giren diğer bir isme geçelim. Kod adı Ronaldinho, kendisi şu sıralar transferin en gözde ismi ama normal şartlarda 99 kere takımdan ayrılması gerekiyorken, Milan kendisi ile yolları ayıramıyor. Çünkü takımda bu ölçülerde başka bir yıldız yok ve takıma da böyle bir yıldızın katılma ihtimalini pek göremiyorum. Bu yüzden düşüşte olsa bile Milan taraftarının Ronaldinho'dan beklentileri çok büyük olacak. Messi misali takımı alıp, başka bir diyarlara götüremezse de Ronaldinho oynayacakmış, şu maçı izleyelim deriz. Tim Cup'ta da pek ortalarda olmayan, kendini zorlamayan ama topu ayağına aldığında heyecan yaratan bir Ronaldinho izledik. Özellikle Juventus'a attığı gol inanılmazdı. O açıdan topu o köşeye göndermek Ronaldinho'ya mahsus bir durum olması. Sonra penaltılara kalan maçlarda attığı inanılmaz şov penaltıları. Hepsi güzel, hepsi heyecan verisi ama bunlarla sevinemeyiz. Ben Ronaldinho'yu iyi bir Milan'da izlemek istiyorum, yoksa o da Milan'ın genel yapısına uyup çok istikrarsız günleri bize gösterebilir.

Bir de işin Diego kısmı var. Juventus'a atlamış gibi olduk ama Tim Cup'ta Diego'nun gider ayak gösterdiği çaba da inanılmazdı. Bu Tim Cup'u genelde takımlar pek sallamaz ve ağır tempolarda maçlarını oynarlar. Ama Diego, beni göndermeyin dercesine harika işler yaptı. Takımını ileri taşıdı, verkaçlar, şutlar, paslar falan derken geçen sezon nerelerdeydin dedirtti. Gider ayak bu performansı transferinde adı geçen kulüpler açısından çok heyecan verici ama Diego'nun bu hırsını görünce de Melo'ya şans veren Juve'nin Diego ile de bir sezon devam edebileceğini düşünüyorum. En azından Diego çaba gösterecek gibi, ayrıca böyle yıldızları da kolay bulamıyoruz. Juventus'un da durumu Milan'dan farklı değil. En azından onların atımlık transfer kurşunları var ama kadro kalitelerini Milan'ın altında görüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir